Atlantic Holding – fish – farming | production | food service

Spółka Atlantic czerpie z dwupokoleniowej historii pstrąga tęczowego na Pomorzu.

Pan Zbigniew Grabowski rozpoczął w latach 90-tych chów pstrąga tęczowego w farmie Lulemino położonej koło Słupska, gdzie nieprzerwanie do dzisiaj jest prowadzony chów pstrąga. Po prawie 30 latach owocnej pracy założyciel przekazał opiekę nad farmą synowi Panu Sebastianowi Grabowskiemu. Przez ten cały okres czasu wiele się zmieniło w sposobach chowu, budowało się doświadczenie w tym rzemiośle a pracowitość przyniosła owoce. Wcześniej był to pstrąg tęczowy 300 g potocznie zwany „patelniakiem”, obecnie jest to całkowicie nowy pstrąg łososiowy równolegle nazywany Salmontrout. Ryba, teraz zdecydowanie większa (około 2-4 kg), jest uznana i chętnie kupowana na rynkach Niemieckich, Czeskich, Słowackich i Austriackich.

Oczekiwanie rynku do zaspokojenia potrzeb codziennych dostaw świeżych ryb i ich wyrobów wymagało inwestycji w produkcję oraz jakość sposobu chowu ryb .

Już od prawie 10 lat pracujemy w grupie akwakultury, którą tworzy kilkanaście farm zlokalizowanych w rejonie środkowego Pomorza w trójkącie miast Kołobrzeg, Słupsk i Wałcz. To tu są rzeki typu górskiego odpowiadające idealnie do potrzeb bytowych pstrąga tęczowego.

Nasza produkcja jest zlokalizowana w okolicach Darłowo w sercu naszego magicznego trójkąta Pomorskiego Pstrąga. Nasze farmy są położone przy biegu pomorskich rzek o ciekawych historycznych nazwach, są to : Kwacza, Chotla, Piława, Młynówka, Białka, Radew i Parsęta.

Jako pierwsi w Polsce 10 lat temu powołaliśmy grupę producentów korzystających w chowie ryb z certyfikowanego systemu zarządzania jakością GlobalGap.

Nasze ryby są cenione, pochodzą z certyfikowanych ośrodków chowu i w całej Europie i są oznaczone hasłem „wyhodowano w Polsce” co jest sukcesem Panów Zbigniewa i Sebastiana Grabowskich . Osiągnięciem ostatnich trzech lat jest uzyskanie certyfikowanej ikry pstrągowej, z której tworzymy wyjątkową ikurę, produkt najwyższej jakości w ocenie mistrzów kuchni tradycyjnej i orientalnej. Jest oczekiwana i pożądana w najlepszych restauracjach w Polsce i Świecie.

Z odpowiedzialności za to co chcemy dać naszym klientom, stworzyliśmy miejsce, które pozwala nam na tworzenie produktów w szerokiej gamie jak: ryby świeże , mrożone, wędzone i jakości sushi.